PLANOWANIE

Bycie preppersem związane jest z wydatkami, oszczędności o których wspominam w artykule o zasadach prepersa powinny racjonalnie nam służyć. Co jednak zrobić gdy chcesz zostać preppersem a do idei gromadzenia zapasów jeszcze się nie przekonałeś. Odpowiedź jest prosta planowanie. Czynność planowania nic nie kosztuje, dobry plan działań w chwili zagrożenia katastrofy jest konieczny dla bezpieczeństwa prepersa i jego rodziny. 

Proces planowania powinien zakładać "wszelkie zagrożenia". Istnieje wiele różnych zagrożeń. Prawdopodobieństwo, że konkretne zagrożenie wpłynie na twoje życie  jest trudne do ustalenia. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele różnych zagrożeń i niebezpieczeństw oraz prawdopodobieństwo ich  zdarzenia w twoim środowisku. 
Strategie łagodzenia zagrożeń, zapobieganie minimalizacja ryzyka powinny być opracowane w ramach procesu planowania. Zagrożenia, które są sklasyfikowane jako bardziej prawdopodobne powinny zająć główną cześć planu. Ważne jest aby w razie nagłej potrzeby mieć plan awaryjny, tzw drugą alternatywę. Informacje zdobyte w drodze planowania pozwolą racjonalnie przewidywać wydatki z tym związane.