5 ZASAD PREPPERSA

Są to podstawowe zasady, których każdy prepper powinien się trzymać. Przygotowania do przetrwania wykonane zgodnie z zasadami daje gwarancje utrzymania planowanego poziomu życia w chwili zagrożenia. Standard życia jest zależny od jakości przygotowań preppersa od poziomu zaangażowania się w pięć zasad preppera.

Większość ludzi w swoim codziennym działaniu dąży do samorealizacji swoich potrzeb, te podstawowe jak jedzenie woda i schronienie są oczywistością gdy są zostają osiągnięte potrzeba samorealizacji przenosi się na tzw. zachcianki. Gdy tylko dochody nam na to pozwolą ciągle podnosimy swój standard, kupując np. większy dom, nowy samochód lub inne zabawki. Prepper jednak inwestuje pieniądze aby w chwili kryzysu jak najdłużej utrzymać standard życia do, którego przywykł dla siebie i swojej rodziny. Dla preppersa ważne jest aby w czasach zwiększonych dochodów odnalazł potrzebę samorealizacji w przygotowaniach do zapewnienia w czasach kryzysu jak najdłuższego standardu życia. Zasada ta jednak nie powinna odbijać się na rodzinie, cześć dochodów powinna być przeznaczona na wyjazdy i spotkania z najbliższymi, idealnym rozwiązaniem jest pochłonięcie pasją preppera swoich najbliższych i wspólnie spędzany czas przeznaczyć w doskonaleniu sztuki przetrwania preppersa.

Jesteś gotów zapoznaj się z poniższymi zasadami, które z pewnością okażą się kluczem do waszego szczęścia.Zasada gospodarności i oszczędności.

Oszczędzanie to bardzo skuteczny i praktycznie natychmiastowy sposób do zwiększenia swojej siły nabywczej w przygotowaniach do przetrwania. Wile podstawowych czynników naszego, życia możemy wykonać w inny sposób, marnotrawstwem jest np. jedzenie w restauracjach na co dzień , nie dość że jest to niezdrowe a stracony na to czas można spędzić z rodziną a wspólne zdobywane kulinarne doświadczenia można wykorzystać w przetrwaniu. Prawdziwą zmorą oszczędzania jest potrzeba natychmiastowej gratyfikacji, i tak np. chcąc kupić sobie samochód bierzemy kredyty w konsekwencji wydając na samochód o wiele więcej niż on kosztuje w gotówce. Jeśli jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na nasz samochód 500 zł to uzbierana kwota pozwoli nam go nabyć np. po trzech latach oszczędności. Natychmiastowa gratyfikacja powoduje, że nie poczekamy tych trzech lat kupujemy samochód za kredyt poświęcamy również 500 zł /m-c jednak czas ten trwa 5 lat a na ten sam samochód wydajemy o wiele większe pieniądze. Ten przykład można przełożyć na wiele aspektów naszego życia, branie kredytów staje się zmorą naszego społeczeństwa. W Polsce tak jak w innych krajach może to doprowadzić do zrujnowania gospodarki na korzyść najbogatszych. W zasadzie tej najgorsze są początki, jednak preppers, który pomyślnie wprowadzi swoje życie tą zasadę po pewnym czasie znajdzie się w sytuacji, gdzie będzie mógł prowadzić swoje życie bez negatywnych skutków na jego i jego rodzinę.


Zasada druga – starajcie się być niezależnym.

Zadłużenie może stać się wyniszczające dla ciebie i twojej rodziny. Zadłużenie doprowadza ,że jesteś przymuszany do pracy aby zarobione pieniądze i tak w konsekwencji oddać instytucjom które w postaci kredytu podniosły twój standard życia. Decydują się na na wybór aby żyć troszkę lepiej w konsekwencji decydujesz się na dług, bycie niezależnym oznacza swobodę wyboru, co jest ważne dla Ciebie i twojej rodziny.

W zasadzie tej postaraj najpierw być niezależny od wpływu świata takich jak alkohol , tytoń, narkotyki, śmieciowe jedzenie, leki ( w miarę możliwośći) itd. Zerwanie z nałogami spowoduje, że przestaniesz być niewolnikiem przedmiotów. Własna niezależność odbije się również na zawartości twojego portfela. Należy dążyć do uniezależnienia się od tych rzeczy a nie zastąpienia ich tymi które mogą być dla ciebie zdrowszymi albo tańszymi. Uwolnij swój umysł, uniezależnij się od wpływów społeczeństwa, czy potrzebujesz nowy samochód albo droższych ubrań, czy to faktycznie zmieni Ciebie czy spowoduje, że inny będą Cię lepiej spostrzegać, a może z zazdrości niebezpieczeństwo twoje i twojej rodziny wzrośnie. Idiotyzmem jest myślenie w naszym społeczeństwie. Że zwiększenie własnej wartości jest życie w dostatku. Uwolnij się od tych dziecinnych norm społecznych i żyj niezależnie od wpływu reklamodawców, sprzedawców, rówieśników. Rodziny preppersów, które uczą się żyć niezależnie szybko pojmują znaczenie słów „zniewolenie społeczne:Zasada trzecia – pracowitość.

Bezczynnie stojąc i oczekują na sukces to słaba strategia. Wspieraj swoje własne wykształcenie zdobywaj wiedzę przez całe życie. Wiedza umożliwi Ci wykorzystać każdą sytuacje dla dobra twojego i twojej rodziny, prrepers patrzy i widzi to czego nie zauważy przeciętny człowiek. Wiedza i praca to zaradność umiejętność zrobienia czegoś z niczego cechą prawdziwego preppersa.Zasada czwarta – dążyć do samodzielności.

Filarem czwartej są pierwsze trzy zasady, są one współzależne i splecione ze sobą. Samodzielność w prostej formie to umiejętności stworzenia i dostarczenia potrzebnych rzeczy. Wtedy człowiek stając się samodzielny rozwija swoje umiejętności i talent. Przykładem połączenia gospodarności i umiejętności może być: uprawa w ogrodzie, naprawa samochodu, wyrób mebli, budowa schronienia. Jest to gotowość do korzystania z owoców swojej pracy, bez decydowania się na zakup czegoś komercyjnego. To jest nastawie się na funkcjonalność a nie na logo. Oczywiście wytworzony przez nas produkt może być mniej doskonały niż ten komercyjny, ale za to jest czysty w swojej intencji, znając swoje potrzeby może stworzysz coś nawet coś lepszego. Samodzielność powinno nas usamodzielnić w możliwie wszystkich dziedzinach, samodzielny człowiek buduje własna spiżarnie i nie jest zależny od sklepu spożywczego. Samodzielność jest aktem bycia wolnym niezależnym od innych. Dlatego zdobywaj wiedzie, jak zdobyć uprawiać jedzenie, zapewnić energie, bronić się, tworzyć rzeczy itd. To oczywiście wymaga doświadczeń prób. Pracowita i samodzielna osoba jest jak twórca czerpiąc z tego radość na co dzień.Zasada piąta – mieć roczny podaż każdej potrzebnej rzeczy.

Prepper powinien skoncentrować się na zgromadzeniu zapasu najistotniejszych, rzeczy które w chwili zagrożenia umożliwią utrzymać oczekiwany komfort życia. Dotyczy to, żywności, odzieży, wody, energii, ciepłoty, światła, ognia itd. Nierozsądne jest aby od razu kupić roczny zapas każdej z tych rzeczy. W zasadzie piątej jest to cel do którego powinien preppers dążyć. Niektóre rzeczy można osiągnąć stosunkowo łatwo, roczny zapas soli, wiąże się z niewielkim nakładem finansowym. Natomiast zapas wody, którą potrzebujemy codziennie wymaga zróżnicowanego podejścia. Nie jest możliwe aby przechowywać latami wodę. No chyba że masz własną wierze ciśnień. Należy rozważyć inne opcje dostarczania wody, np. wiercenie własnej studni, system zlewni deszczu, umiejętność filtrowania wody itp.

Realizacja zasady piątej powinna się od zgromadzenia zapasów na 3 miesiące, następie zwiększenie dwukrotnie zapasów i ponownie aż do osiągnięcia celu. Preppers, który w ten sposób stara się realizować dążenie do celu czeka znacznie mniej stresu.

Zasady gotowości zmianą wszego życia.

Realizując pięć zasad preppersa nasuwa się oczywiste, pytanie „a co z tymi zapasami zrobić jak nic się nie stanie ?”Czy możliwe jest życie bez stresu przy znacznie wyższym poziomie satysfakcji i poczucia własnej wartości bez tych zasad. W rzeczywistości stosowanie tych zasad bardzo szybko pozwoli przetrwać Ci tzw. małe kryzysy. Wyobraź sobie możliwość świadomość przeżycia roku bez dochodów. Zdarza się, że potrzebujemy tak żyć tylko przez miesiąc, bez stresu zapewniasz ten komfort sobie i rodzinie. Oczywiście prepper powinien konsumować swoje i zapasy na bieżąco uzupełniać je. Dzięki temu jesteś na bieżąco podtrzymujesz swoje umiejętności. Stosowanie tych pięć zasad to doświadczenie, które uwolni Cię z długów, zwolni cię ze stresu życia z miesiąca na miesiąc. To pozwala prawdziwie cieszyć się z błogosławieństwa rodziny a to wszystko kryje się pod jednym słowem „Prepper”